FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Zostań Prosumentem, zobacz na jaki zysk możesz liczyć dzięki swojej mikroinstalacji fotowoltaicznej.

PROSUMENT to producent energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, zużywający wytworzoną energię na własne potrzeby. Pozostała, nieskonsumowana energia zostaje przesłana do operatora. Poniżej przedstawione zostały możliwe rozwiązania uzyskania przychodu z tytułu odsprzedanej energii wyprodukowanej w systemach fotowoltaicznych o mocy do 40 kW - to znaczy z mikroinstalacji:

  • Instalacje już działające lub podłączone do końca 2015 roku sprzedają obecnie energię za około 150 PLN/MWh.
  • Instalacje, które nie będą objęte taryfami gwarantowanymi, a zostaną przyłączone od 1 stycznia 2016 roku będą otrzymywać około 182 PLN/MWh.
  • Instalacje przyłączone od 1 stycznia 2016 roku, których moc zawierać się będzie pomiędzy 0-3 kW będą objęte taryfami gwarantowanymi - 750 PLN/MWh. Tymi stawkami objęte będzie jednak pierwsze 300 MW podłączonych instalacji.
  • Instalacje przyłączone od 1 stycznia 2016 roku, których moc zawierać się będzie pomiędzy 3-10 kW będą objęte taryfami gwarantowanymi - 650 PLN/MWh. Tymi stawkami objęte będzie jednak pierwsze 500 MW podłączonych instalacji.
  • Instalacje przyłączone od 1 stycznia 2016 roku, których moc zawierać się będzie pomiędzy 10-40 kW będą objęte net-meteringiem. Rozliczenie energii odsprzedanej, a zużytej będzie rozliczna w półrocznych bilansach. Cena odsprzedanej energii wynosić będzie około 182 PLN/MWh.

Podłączenie mikroinstalacji jest niezwykle ułatwione dzięki zapisom w nowej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii, przez co inwestor jest zwolniony z wielu wymogów formalno-prawnych:

Bezpłatne przyłączenie do sieci dla mikroinstalacji tzn. dla instalacji do 40 kW. Operator ma obowiązek podłączyć instalację fotowoltaiczną oraz wpiąć do niej licznik dwukierunkowy. Nie jest wymagana koncesja, ani prowadzenia działalności gospodarczej w związku z produkcją i odsprzedażą energii. Nie jest wymagane pozwolenie na budowę, dla instalacji do 3 m wysokości. Mikroinstalacje nie wymagają decyzji środowiskowej.
Dodano: 2015-08-31 13:56:14
belka pod tekstem

Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
KrĂłtka 7
58-562 PodgĂłrzyn
woj. dolnoÂślÂąskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © 2018 SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl