FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Cena instalacji fotowoltaicznej, od czego zależy?

Zestawy fotowoltaiczne są przez nasz każdorazowo wyceniane indywidualnie, w zależności od:

- Mocy zestawu, standardowy pojedynczy moduł posiada moc 250 Wattów. Moc całego zestawu zależy od ilości modułów, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej instalacji o określonej przez klienta mocy. Oczywiście istnieją również moduły o innych parametrach w razie potrzeby w naszej ofercie znajdują się również moduły w innych przedziałach mocy jak np.: 235 Watt czy 260 Watt. Solar Profit sp. z o.o. poleca moduły polskiego producenta Selfa GE S.A. oraz SOLARWATT i Bauer obie firmy z Niemiec.

- Rodzaju inwertera, inwerter to urządzenie, który zmienia wyprodukowany przez moduły prąd stały na prąd zmienny (DC/AC). Należy go odpowiednio skorelować z mocą modułów. Zestaw modułów posiada określoną moc nominalną, ale nigdy nie będzie pracować z 100% sprawnością. Dlatego dopuszczalne jest przewymiarowanie instalacji, moc modułów w stosunku do mocy inwertera może być większa o 20%. Założenie to sprawdzone jest dla warunków pogodowych istniejących w Polsce, gdyż na podstawie mierzonego rokrocznie nasłonecznienia jesteśmy w stanie określić jaka będzie maksymalna produkcja energii z zestawu. Współpracujemy z czterema największymi producentami inwerterów: ABB (Szwajcaria), SMA (Niemcy), Fronius (Austria), KACO (Niemcy).

- Systemu montażowego, w zależności od rodzaju podłoża musimy określić jaki typ zastosujemy. Najtańszym systemem jest ten montowany na blachodachówce, nie ma konieczności rozbierania fragmentów dachu. System przewierca się przez blachodachówkę bezpośrednio do krokwi. Droższym systemem jest ten montowany na dachu pokrytym dachówką karpiówką lub zakładkową. Istnieje wówczas konieczność podniesienia dachówki w miejscu mocowania do krokwi, fragment uchwytu wychodzi wówczas spod dachówki do szyn na których montowane są moduły. Najdroższy system montażowy to ten instalowany na gruncie, w zależności od podłoża należy użyć określonej długości kotew, pali, które należy ręczne wbijać lub używać kafarów. Jak widać na opisanych przykładach dużą rolę odgrywa podłoże przewidziane pod instalację zestawu fotowoltaicznego.

Poniżej przedstawiamy podstawowe systemy montażowe w zależności od rodzaju podłoża:

System dachowy - dachówka karpiówkamontaż dachówka karpiówka

System dachowy - blachodachówkamontaż blachodachówka

System dachowy - blacha trapezowamontaż blacha trapezowa

System dachowy - dach płaskimontaż dach płaski

- Długości okablowania, z racji niskiej ceny, ten czynnik nie wpływa znacząco na cenę, ale również należy brać go pod uwagę podczas kalkulacji. Do systemów fotowoltainczych nie można używać zwykłych przewodów, konektorów i złączek lecz jedynie tych z oznaczeniem PV. Zastosowanie dedykowanych komponentów z symbolem PV gwarantuje optymalne i bezawaryjne działanie całego systemu. Są one produkowane z myślą o pracy nawet w ciężkich warunkach pogodowych oraz przy określonych parametrach.

- Transportu, który zawsze jest realizowany na miejsce montażu również wpływa na cenę, ale w bardzo nieznacznym stopniu. Jego koszt jest stosunkowo niewysoki, wszystkie urządzenie są transportowane na paletach.

Każda oferta jest przez nas przygotowywana bezpłatnie i nie zobowiązuje do kupna systemu fotowoltaicznego.

Dodano: 2015-09-28 08:03:23
belka pod tekstem

Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
KrĂłtka 7
58-562 PodgĂłrzyn
woj. dolnoÂślÂąskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © 2018 SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl