FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Bezpieczeństwo systemu fotowoltaicznego

Solar Profit oferuje tylko w pełni bezpieczne systemy dla swoich klientów. Urządzenia, które dostarczamy posiadają odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące spokój i właściwą kulturę pracy.

Największym zagrożeniem dla instalacji fotowoltaicznej jest pożar, w tym wypadku jedną z pierwszych czynności jakie należy podjąć jest odłączenie systemu fotowoltaicznego. Efekt fotoelektryczny zachodzi w modułach w trybie ciągłym, o ile tylko pada na nie światło (promieniowanie elektromagnetyczne). Zatrzymanie tego zjawiska, zastopowanie produkcji musiałoby się wiązać z całkowitym zacienieniem, zakryciem modułów. Oczywistym jest, że takie działanie w sytuacji pożaru stałoby się całkowicie niewykonalne, dodatkowo nie musimy posuwać się, aż do takich metod, aby wyłączyć instalację.

W celu wyłączenia instalacji, zatrzymania przesyłania wyprodukowanej energii, systemy które oferujemy posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci: wyłącznika przeciwożarowego. Większość inwerterów, które oferujemy producentów SMA, Kaco czy ABB posiadają już taki dodatkowy wyłącznik wbudowany, natomiast można go również wpiąć do instalacji na linii między modułami, a falownikiem:

wyłącznik po stronie DC

Źródło: Eton

Wyłącznik przeciwpożarowy po stronie DC, czyli po stronie prądu stałego. Dzięki niemu blokujemy przypływ energii elektrycznej do inwertera i rozprowadzaniu go po pozostałej części instalacji.
Dodano: 2016-02-08 08:53:15
belka pod tekstem

Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
KrĂłtka 7
58-562 PodgĂłrzyn
woj. dolnoÂślÂąskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © 2018 SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl