FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Jak działa system fotowoltaiczny?

Mechanizm działania systemu fotowoltaicznego wykorzystuje zjawisko fotoelektryczne. Oznacza to, że promieniowanie padające na panele słoneczne przyczynia się do powstawania siły elektromotorycznej; powstaje prąd stały. Dzięki wykorzystaniu inwertera możliwe jest przekształcenie go w prąd zmienny, występujący w sieci publicznej.

Znaczenie inwertera w systemie solarnym

Dla działania całego systemu fotowoltaicznego istotne znaczenie ma sposób działania oraz wydajność samego inwertera. Jego głównym zadaniem jest bowiem konwertowanie prądu stałego na prąd zmienny, zdatny do użytku w Siecia energetycznej obiektu. Możliwe jest wybranie urządzenia jedno- bądź trójfazowego. Inwertery połączone są z układem zasilania faz obiektu i generują prąd z zachowaniem priorytetowości fotowoltaiki nad energią z sieci. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wykorzystywana jest energia wytworzona przez system fotowoltaiczny.

Rola licznika dwukierunkowego w systemie solarnym

W przypadku powstania nadwyżki prądu, jest ona odsprzedawana z wykorzystaniem licznika dwukierunkowego. W sytuacji niedoboru prądu, jest on pobierany dodatkowo z sieci publicznej. W prawidłowej pracy systemu fotowoltaicznego istotne znaczenie odgrywa właśnie licznik dwukierunkowy. Jego podstawowym zadaniem jest zliczanie energii elektrycznej wyprodukowanej poprzez panele słoneczne przez cały system oraz zliczanie prądu pobranego z sieci publicznej. Pozwala to odpowiednio rozliczyć użytkowników.

System fotowoltaiczny dostosowany do potrzeb

Pragnąc zamontować system fotowoltaiczny, nie ma konieczności wprowadzania zmian w istniejącej instalacji elektrycznej. Tradycyjne liczniki są wymieniane na modele dwukierunkowe, natomiast panele słoneczne, inwertery i okablowanie mogą być dostosowane do istniejącej instalacji. Cały system fotowoltaiczny dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta; możliwe jest dobranie rozwiązań jedno- i trójfazowych.

Ciekawym rozwiązaniem, które coraz silniej zaznacza się na rynku konsumenckim, jest korzystanie z systemów autonomicznych, tzw. off-gird. Energia z paneli słonecznych jest także przekształcana na prąd stały i magazynowana zostaje w akumulatorach bądź bezpośrednio zostaje przekierowana do konkretnych urządzeń. Ten system nie jest podłączony do sieci publicznej.

Zapraszamy do kontaktu z firmą Solar Profit, świadczącą usługi z zakresu projektowania i sprzedaży systemów słonecznych oraz ich późniejszego montażu. Dobierzmy rozwiązania dostosowane do Państwa indywidualnych oczekiwań!


Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
Krótka 7
58-562 Podgórzyn
woj. dolnośląskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl