FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Montaż paneli fotowoltaicznych

Nasza firma oferuje montaż paneli fotowoltaicznych. Działamy sprawnie, profesjonalnie i oferujemy najbardziej efektywne energetycznie rozwiązania.

Montaż instalacji fotowoltaicznych – jak to wygląda?

Nasza firma specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych – korzystamy ze specjalnych systemów montażowych, dzięki którym proces ten przebiega szybko i bezproblemowo. Dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dlatego też jesteśmy w stanie podjąć się instalacji systemów solarnych na dowolnej powierzchni dachu oraz na różnych rodzajach gruntu. Wszystko to sprawia, że stworzone przez nas systemy solarne są funkcjonalne i stabilne, spełniając oczekiwania użytkowników. Montaż instalacji fotowoltaicznej odbywa się wraz z podłączeniem jej do sieci.

Dostępne zestawy instalacji PV

Aby dać wybór naszym Klientom, przygotowaliśmy rożne zestawy instalacji PV, w których zastosowana została odmienna ilość ogniw fotowoltaicznych i które są tym samym dopasowane do zróżnicowanych potrzeb oraz wymagań. Instalujemy systemy solarne 1-fazowe dla małych, średnich i dużych gospodarstw domowych oraz systemy solarne 3-fazowe, które produkują więcej energii i w związku z tym może ona zostać spożytkowana zarówno na cele własne, jak i odsprzedana. W skład naszej oferty wchodzą również zestawy fotowoltaiki do ogrzewania wody w zbiornikach PVCWU – oferujemy montaż paneli fotowoltaicznych do automatycznego podgrzewania wody, które mogą również współpracować z sieciami energetycznymi lub innymi źródłami energii, zapewniając jeszcze większą efektywność.

Etapy montażu paneli fotowoltaicznych

Poniżej przedstawiamy po kolei etapy realizacji i szczegółowo opisujemy proces montażu paneli fotowoltaicznych:

ETAP I - instalacja systemu montażowego

Cały montaż paneli fotowoltaicznych zaczyna się od przygotowania systemu, do którego mocuje się moduły. System montażowy składa się z szyn oraz uchwytów. Właściwe uchwyty dobiera się w zależności od podłoża i tak w zależności od tego, czy jest to:

  • grunt, ziemia - stosuje się pale, kotwy, które albo należy zakopać lub wbić w ziemię, w określonych przypadkach pale są wbijane ręcznie, młotem lub za pomocą kafara.
  • dach pokryty dachówką karpiówką, zakładkową - wówczas dachówka musi zostać uniesiona, czasami zdjęta, aby uchwyt mógł być przewiercony do krokwi.
  • blacho-dachówka - wówczas uchwyty są mocowane za pomocą specjalnych śrub z podkładką izolacyjną, przewiercając je bezpośrednio przez blacho-dachówkę do krokwi.
  • dach płaski - istnieją dwa najpopularniejsze rozwiązania tzn. uchwyty przewiercane są do podłoża, lub do uchwytów przytwierdzone jest obciążenie, które pozwala na stabilne funkcjonowanie całego zestawu.

W momencie zamontowania uchwytów instalowane do nich są szyny, na których układane będą pojedynczo moduły fotowoltaiczne.

szyny systemu montażowego na dachu pokrytym dachówką ceramiczną
szyny systemu montażowego na dachu pokrytym dachówką ceramiczną

ETAP II - układanie modułów fotowoltaicznych

Moduły fotowoltaiczne są transportowane, wciągana na miejsce instalacji i układane obok siebie. Szyny posiadają miejsca na specjalne śruby stabilizujące położenie modułów, tak aby zapobiec jakiemukolwiek przesunięciu.

układanie i mocowanie modułów fotowltaicznych
układanie i mocowanie modułów fotowoltaicznych

ETAP III - podłączanie modułów

Moduły fotowoltaiczne posiadają swoje samodzielne okablowanie, służące do łatwego połączenia między poszczególnymi elementami. Kable zakończone są tzw. konektorami MC4 – szybkozłączkami, które łączy się dedykowaną zaciskarką do systemów PV. Za pomocą specjalnego kluczyka możliwe jest rozłączenie zestawu. Zastosowanie innego rodzaju narzędzi spowoduje złą pracę całego systemu i może dojść do uszkodzenia jego elementów. Poszczególne zespoły modułów fotowoltaicznych łączone są szeregowo, przewód z ostatniego modułu w szeregu łączony jest bezpośrednio z inwerterem.

złącze MC4 dla systemów fotowoltaicznych
złącze MC4

ETAP IV – łączenie instalacji fotowoltaicznej z inwerterem

Inwerter jest urządzeniem przetwarzającym wyprodukowaną przez moduły energię elektryczną w formie stałej (DC) na prąd zmienny (AC). W zależności od modelu inwertera posiada on określoną ilość wejść. Funkcja MPPT (ang. Maximal Power Point Tracking) inwertera pozwala na podłączenie niezależnych szeregów modułów pracujących w różnych warunkach. Dzięki temu rozwiązaniu, gdy jeden szereg pracuje słabiej z powodu np. zacienienia, nie ma to wpływu i nie obniża produkcji drugiego szeregu modułów wpiętego do tego samego inwertera. W dalszej kolejności montażu paneli fotowoltaicznych inwerter łączony jest z licznikiem dwukierunkowym i w ten sposób podpięta instalacja jest już gotowa do użycia. Inwerter wielkością przypomina skrzynkę elektryczną (średnio: szerokość 50 cm, wysokość 60 cm, głębokość 20 cm, waga 20 kg). Może być instalowany na poddaszu, w okolicy licznika, najczęściej jest przymocowywany na ścianie. Ważne jest, aby lokować go tak, by nie nastąpiło jego przegrzanie, należy zapewnić cyrkulację powietrza.

umiejscowienie inwertera na poddaszu
inwerter SMA zainstalowany na poddaszu

Montaż instalacji fotowoltaicznego – co warto wiedzieć przed?

Zanim zostanie rozpoczęty montaż paneli fotowoltaicznych, niezbędne jest sprawdzenie kilku istotnych kwestii, które mogą zaważyć na tym, czy system solarny będzie efektywny. Pomijając już kwestię wyboru odpowiedniego miejsca i sprawdzenia jakości gruntu (gdy chcemy zainstalować panele w ziemi), konieczne jest upewnienie się, czy – w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych na dachu – jego połać jest skierowana na południe i czy nie zacieniają jej inne obiekty znajdujące się w okolicy (budynki, drzewa itd.).

Należy bezwzględnie zminimalizować ryzyko pojawienia się cienia na panelach, bo w przeciwnym razie nie będą one wystarczająco efektywne. Bardzo istotne jest również ustalenie, czy wielkość dachu posiada odpowiednią powierzchnię do instalacji określonej ilości paneli.


Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
KrĂłtka 7
58-562 PodgĂłrzyn
woj. dolnoÂślÂąskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © 2018 SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl