FORMULARZ
Podaj swój numer telefonu lub e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą:

Przygotujemy ofertę dla Ciebie.
KWESTIONARIUSZ
Pobierz nasz kwestionariusz, wypełnij i prześlij do nas:
kwestionariusz_Solar_Profit.pdf kwestionariusz Solar Profit

Przygotujemy bezpłatną ofertę dla Ciebie!
pomoc
tel: 75 71 300 09
Solar Profit panele fotowoltaiczne - projektowanie, sprzedaż, montaż, podłączanie instalacji fotowoltaicznych.

solarprofit projektowanie solarprofit finansowanie solarprofit sprzedaż solarprofitmontaż podłączenie
facebook

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Jak zaprojektować instalację fotowoltaiczną?

Nasz doświadczony zespół, w skład którego wchodzi między innymi:

 • kierownik budowy,
 • magister inżynier mechanik,
 • informatyk,
 • elektryk,

zaprojektuje dla Ciebie instalację fotowoltaiczną, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty:

nośność i stan dachu statyka dachu pod systemy fotowoltaiczne Nasz kierownik budowy, który jest jednocześnie biegłym sądowym, dokonuje analizy dachu. Sprawdza statykę i stan podłoża, na którym mają być instalowane moduły.
ukształtowanie terenu pochylenie terenu Szczególnie ważne w przypadku projektowania paneli fotowoltaicznych na dużych farmach fotowoltaicznych umieszczanych na gruncie. W tym przypadku analizowana jest różnica w poziomie wysokości działki. W zależności od tych wartości ustala się odpowiednią głębokość umiejscowienia pali z systemu montażowego w gruncie.
miesięczne zużycie energii rachunek za energię W przypadku instalacji na potrzeby gospodarstw domowych, sklepów, pensjonatów, fabryk itd. analizujemy rachunki. Najważniejsze wartości to cena za energię i ilość zużywanych kilowatogodzin. Na tej podstawie wyliczamy czas zwrotu zainwestowanych środków oraz procentowe zaspokojenie zużycia energii przez system fotowoltaiczny.
pojawiające się zacienienie zacienienie paneli fotowoltaicznych Wszelkie kominy, wykusze, daszki czy np. drzewa wpływają na obniżenie produktywności systemów fotowoltaicznych. Podczas projektowania instalacji musimy wziąć pod uwagę, jak łączyć ze sobą moduły i jak je rozmieszczać, aby ograniczyć w jak największym stopniu zacienienie modułów.
sposób połączenia modułów w szereg szeregi modułów fotowoltoicznych Moduły łączone są w szeregi, inwerter który odbiera wyprodukowany prąd stały, w zależności od modelu, ma określoną ilość wejść. Każde wejście posiada zazwyczaj możliwość podłączenia dwóch szeregów poprzez MPPT (ang. Maximum Power Point Tracking). Ważne żeby do MPPT podłączyć tą samą moc dwóch szeregów modułów.
dobór inwertera inwerter ABB TRIO-8.5-TL-OUTD-S Projektowanie paneli fotowoltaicznych w polskich warunkach wymaga przewymiarowania inwertera w stosunku do modułów na poziomie 120%. To znaczy, że nominalna moc modułów zainstalowanych może być większa o 20% w stosunku do mocy, jaką może przyjąć inwerter. Dzieje się tak dlatego, że w polskich warunkach nigdy nie uzyskamy 100% obciążenia inwertera - dla każdego kraju, szerokości geograficznej ten wskaźnik jest inny.

Raport i projekt paneli fotowoltaicznych jest bezpłatny i nie zobowiązuje zainteresowanego do zakupu instalacji. W wygenerowanym dokumencie znajdziesz:

 • wizualizacje rozmieszczenia modułów fotowoltaicznych,
 • szacowaną produkcję energii w rozbiciu na pory roku i poszczególne miesiące,
 • schemat podłączenia modułów z inwerterem,
 • kosztorys,
 • roczny dochód/oszczędności na rachunkach,
 • czas zwrotu w latach.

Jak prawidłowo zaprojektować instalację fotowoltaiczną?

Projektowanie paneli fotowoltaicznych musi być wykonywane przez specjalistów posiadających wiedzę i odpowiednie doświadczenie. Dzięki wielu dotychczasowym realizacjom w zakresie przygotowywania projektów instalacji PV, które odbywały się w różnych miejscach i dla osób o zróżnicowanych wymaganiach, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksowe i w pełni fachowe podejście.

Podstawowymi aspektami, na jakie zwracamy uwagę podczas wykonywania koncepcji systemu solarnego, są: zużycie energii oraz odpowiednie miejsce.

W tym pierwszym przypadku, tak jak zostało wspomniane wcześniej, bierzemy pod uwagę rachunki za prąd. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku istniejących już budynków? W sytuacji, gdy obiekt ma dopiero powstać albo prowadzone są prace budowlane, konieczne jest oszacowanie zużycia energii. Dokonujemy tego, biorąc pod uwagę listę urządzeń, które zostaną podłączone w danym obiekcie. Prawidłowo zainstalowana instalacja fotowoltaiczna pozwala na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca na montaż instalacji PV? Tutaj najbardziej istotne jest ustalenie, jak dużo modułów fotowoltaicznych może znaleźć się na dachu albo wyznaczonej powierzchni gruntu. W trakcie projektowania paneli fotowoltaicznych ustalamy, czy najlepiej zamontować je pionowo, czy poziomo, jaki będzie kąt ułożenia modułów oraz azymut, a także bierzemy pod uwagę kwestię zacienienia. Otrzymujemy w ten sposób bardzo dokładne dane, dzięki którym jesteśmy w stanie ustalić moc instalacji fotowoltaicznej oraz porównać ją z zapotrzebowaniem na energię w danym miejscu. 

Projektowanie paneli fotowoltaicznych to również:

 • dobór właściwego systemu montażowego,
 • sprawdzenie rozmieszczenia krokwi,
 • ustalenie trasy przebiegu okablowania,
 • wybór odpowiedniego inwertera oraz miejsca na jego zainstalowanie.

Projekt i montaż paneli fotowoltaicznych z Solar Profit

Zlecając wykonanie projektu i montaż paneli fotowoltaicznych naszej firmie, macie Państwo pewność, że wszelkie prace zostaną wykonane rzetelnie i profesjonalnie. Zapewniamy sprawne działanie i indywidualne podejście, dzięki któremu znajdziemy dla Państwa rozwiązanie dopasowane do potrzeb – wydajne, ekonomiczne i działające przez okres wielu lat. 


Zapraszamy do skorzystania z naszych pozostałych usług:
SOLAR PROFIT SP. z o.o.
KrĂłtka 7
58-562 PodgĂłrzyn
woj. dolnoÂślÂąskie
Tel. (75) 713 00 09
Email: info@solarprofit.pl
NIP: 611-271-22-75

COPYRIGHT © 2018 SOLAR PROFIT SP. Z O.O. | PROJEKT I PROGRAMOWANIE: MARCIN MUSZYŃSKI | WERSJA MOBILNA STRONY: m.solarprofit.pl